INGMETAL je medzi najväčšími hráčmi

Ako majú rôzne športové odvetvia svoj  vrchol na majstrovstvách sveta, tak aj plastikársky priemysel má svoj TOP, čiže vrchol.
Tým je najvýznamnejší svetový veľtrh „K“ v nemeckom Düsseldorfe. Opakuje sa v 3-ročnej perióde. Tento rok sa konal v druhej polovici októbra. Po poslednom v roku 2019, keď sa svetom prehnala covidová pandémia, sa priemysel opäť nadýchol. Prejavilo sa to aj v záujme vystavovateľov ukázať sa v celej svojej paráde. Bolo ich 3037. Na výstavisku zabrali rekordnú krytú plochu 180 tisíc metrov štvorcových.
Takmer 200 tisíc návštevníkov zo 157 krajín si mohlo pozrieť pestrú škálu od surovín a pomocných látok, cez formy a výrobky z plastov až po stroje a zariadenia na ktorých sú vyrábané.
Okrem špeciálnej slávnostnej atmosféry, išlo totiž o jubilejné 70 K-čko, to však z pohľadu firmy Ingmetal nebolo to najdôležitejšie.
V apríli tohto roka sme sa stali súčasťou nadnárodnej spoločnosti HIRSCH Servo Group a na veľtrhu sme boli súčasťou spoločnej expozície.
K-čko v Düsseldorfe riešilo aj aktuálne výzvy našej doby a konkrétne plastikárskeho odvetvia. Preto sa na stánkoch vystavovateľov aj na sprievodných podujatiach objavovali  témy ako udržateľnosť, úspora zdrojov, obehové hospodárstvo a digitalizácia…